Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Mikrovlnné trouby

Jak vybrat mikrovlnnou troubu?

Při výběru mikrovlnné trouby si nejprve musíme ujasnit, jak máme uspořádanou kuchyň. Zda máme prostor pro vestavný spotřebič, nebo dáme raději přednost volně stojící mikrovlnné troubě. Dále se musíme rozhodnout, jak často chceme mikrovlnnou troubu používat. Důležitá kriteria, podle kterých je dobré se rozhodovat jsou: cena, způsob umístění, objem a počet funkcí, které mikrovlnná trouba nabízí.

 

Rychlé odkazy:

 

1. Způsob umístění

Vestavná mikrovlnná trouba je zabudována do kuchyňské linky. Volně stojící mikrovlnka je umístěna na kuchyňské lince, či kdekoliv jinde. Výhodou volně stojící mikrovlnné trouby je možnost přemísťování. Naopak vestavný spotřebič zabírá méně prostoru a nenarušuje celkový ráz kuchyně.

 

2. Objem

Objem mikrovlnných trub se pohybuje v rozmezí od 14 l do 40 l. Zde se rozhodujeme podle toho, pro kolik lidí a jaká jídla budeme v mikrovlnné troubě vařit. Pro jednoduché ohřevy jídel stačí objem 14 l.

 

3. Další funkce

Při nákupu mikrovlnné trouby si musíme ujasnit, k čemu a jak hodně chceme mikrovlnku používat. Jednoduché modely pouze ohřívají a rozmrazují. Multifunkční mikrovlnné trouby dokáží mnohem víc. Jsou to především tyto funkce: Crisp, Gril, Horkovzduch. Funkce crisp slouží k tomu, aby jídla byla dokonale upečená a křupavá a to za podstatně kratší čas než v klasické troubě. Funkce gril umožní pečení a grilování pokrmů. Funkce horkovzduch umožňuje pomocí vháněného vzduchu rovnoměrné a rychlé pečení.

 

4. Výkon

Rychlost přípravy pokrmu je závislá na výkonu - čím větší je výkon, tím rychleji je pokrm připraven. Chcete-li si pořídit mikrovlnku s grilem, měl by výkon grilu dosahovat minimálně 1000 W.

 

5. Příkon

Příkon určuje spotřebu elektrické energie. Jednotkou příkonu je watt a pohybuje se v rozmezí cca 1150 až 3000 W. Při nákupu hledáme takovou mikrovlnnou troubu, která bude mít nejpříznivější poměr počet požadovaných funkcí, objem versus nejnižší příkon.

 

6. Energetická třída

Energetická třída nám udává náročnost na spotřebu elektrické energie. Označuje se písmeny A, B, C…. Zařazení do energetické třídy A označuje výrobky s nejvyšší úsporou energie. Technický pokrok jde rychle dopředu a proto už nestačí energetický štítek A. Nová evropská směrnice č. 2010/30/EU přináší zavedení energetické třídy A+, A++ a A+++ pro všechny kategorie spotřebičů. Pro příklad: spotřebiče třídy A+ mají spotřebu energie alespoň o 25% nižší než u třídy A. Spotřebiče třídy A++ dosahují jen 30% spotřeby energie spotřebičů třídy D.

 

Slovníček pojmů:

Jet Defrost - Rozmrazuje potraviny až 7krát rychleji než ostatní funkce.

 

Porovnat mikrovlnné trouby